בוגרי התוכנית

ym_tryybrים טרייבר היא סטודנטית לתואר מוסמך בחוג לספרות כללית והשוואתית ובתוכנית המצטיינים בבית הספר על שם ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח. בגיליון חג הפסח של מוסף הספרות של עיתון הארץ (אפריל 2022) נתפרסם סיפור קצר פרי עטה, שהשתתף בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" לשנת תשפ"ב.

ים הגיעה למדעי הרוח מתוך אהבה למילים וסיפורים. את התואר הראשון היא למדה כאן, באוניברסיטה העברית, בחוג להיסטוריה ובחוג לספרות כללית והשוואתית במסלול כתיבה יוצרת ומשם המשיכה ישירות ללימודי התואר השני בחוג לספרות כללית והשוואתית:

"מסלול הכתיבה היה נדבך מיוחד וחשוב במסגרת הלימודים של התואר הראשון. הלימודים במסלול סללו לי את הדרך המקשרת בין כתיבה לקריאה, בין מחקר לאמנות. בתואר השני, אני בוחנת את הגשר בין שתי צורות ההסתכלות הללו על הספרות", מספרת ים.

"הדמיון בין בידיון לזכרון הוא שמושך אותי, גם במחקר הספרותי וגם בכתיבה. בשנה האחרונה נדדתי מעיסוק בהיסטוריה של ארצות הברית במאה ה-19 הישר לספרות האיטלקית של המאה העשרים. במטרה להבין את הקשר העדין בין היסטוריה וספרות, אני קוראת רומנים של נטליה גינצבורג כדי לפענח את הדרך שבה היא מפרקת לפרטים קטנטנים נראטיבים של היסטוריה גדולה. הקריאה הצמודה שדורשים הלימודים והמחקר בספרות היא בעייני בית-ספר לכתיבה."