החוג לספרות כללית והשוואתית

תמונה של פרופ' עמינדב דיקמן

פרופ' עמינדב דיקמן

02-5883626

קרא עוד
חוקר שירה עברית ותורת התרגום העברית והכללית. תחומי התעניינותו ומחקרו: שירה עברית ואירופית, היסטוריה ופרקטיקה של אמנות התרגום, תולדות הלשון העברית. מבכירי מתרגמי השירה לעברית, זוכה פרס טשרניחובסקי לתרגום. מתרגם לעברית שירה מיוונית, מלטינית ומלשונות אירופיות רבות.

קראו פחות
תמונה של ד"ר גור זק

ד"ר גור זק

קרא עוד
סיימתי את לימודי הדוקטורט במרכז ללימודי ימי הביניים באוניברסיטת טורונטו ב-2008, ואני מלמד בחוג לספרות כללית השוואתית באוניברסיטה העברית מ – 2009. מחקריי עוסקים בעיקר בספרות האיטלקית והלטינית של ימי הביניים והרנסנס, תוך דגש על יצירתם של "שלושת הכתרים" של הספרות האיטלקית: דנטה אליגיירי, פרנצ'סקו פטררקה וג'ובאני בוקאצ'ו. אני מתעניין במיוחד באופן בו תפסו יוצרי ימי הביניים והרנסנס את התפקיד האתי, הקיומי והרוחני של קריאת וכתיבת ספרות, ובהיקשים שניתן להסיק מכך לגבי חשיבותה של הספרות לימינו אנו. בנוסף אני עוסק בתיאוריה ובפרקטיקות של כתיבה אוטוביוגרפית למן העת העתיקה ועד ימינו וכן בתיאוריות עכשוויות המתמקדות בקשר בין ספרות, אמפתיה וחמלה. פרסומיי כוללים ספר על עיצוב העצמי ביצירתו של פרנצ'סקו פטררקה, שראה אור בהוצאת קיימברידג', ושורה של מאמרים על ספרות ימי הביניים והרנסנס שהופיעו בכתבי עת מובילים. ספרי השני, העוסק בקשר בין ספרות ונחמה ביצירתו של בוקאצ'ו, יראה אור בקרוב. בין הקורסים שאני מלמד: יצירות מופת בספרות העולם, אוטוביוגרפיות בתרבות המערב, כתיבה ומגדר ברנסנס האיטלקי, הומניזם ופוסט הומניזם בספרות הרנסנס, וקריאה ב"קומדיה האלוהית" של דנטה.

קראו פחות
תמונה של פרופ' דוד פישלוב

פרופ' דוד פישלוב

שעת קבלה (שנה"ל תשע"ו): יום א, 13-14, בתיאום מראש.
02-5883920

קרא עוד
בעל תואר ראשון בתורת הספרות הכללית ובפילוסופיה ותואר שני בתורת הספרות הכללית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר ד"ר בספרות השוואתית מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי. תחומי המחקר והפרסום שלו כוללים, בין היתר, תיאוריה של ז'אנרים ספרותיים, דימוי פואטי בשירה, גלגולי דמויות מקראיות בספרות המודרנית, דיאלוגים עם יצירות מופת והיווצרות הקנון הספרותי. פרסם ארבעה ספרים ועשרות מאמרים בקבצים ובכתבי עת מקצועיים. ספרו מחלפות שמשון: גלגולי דמותו של שמשון המקראי זכה בפרס בהט הראשון לספרי עיון. כתב אחרית דבר לתרגומים לעברית של מספר יצירות מופת מן הספרות האנגלית של המאה השמונה-עשרה (רובינזון קרוזו של דפו, ועוד). שימש כמרצה אורח באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת קליפורניה בברקלי, אוניברסיטת שיקאגו, אוניברסיטת קולומביה, ובי"ס ללימודים גבוהים במדעי החברה בפריז.

קראו פחות