החוג לספרות עברית

תמונה של פרופ' עמינדב דיקמן

פרופ' עמינדב דיקמן

02-5883626

קרא עוד
חוקר שירה עברית ותורת התרגום העברית והכללית. תחומי התעניינותו ומחקרו: שירה עברית ואירופית, היסטוריה ופרקטיקה של אמנות התרגום, תולדות הלשון העברית. מבכירי מתרגמי השירה לעברית, זוכה פרס טשרניחובסקי לתרגום. מתרגם לעברית שירה מיוונית, מלטינית ומלשונות אירופיות רבות.

קראו פחות
תמונה של ד"ר תמר הס

ד"ר תמר הס

בניין רבין, חדר 2205.
בתיאום מראש בדוא"ל
02-5883708

קרא עוד
עוסקת בשירה ובסיפורת העברית החדשה, מאמצע המאה ה-19 ועד היום. מחקריה מתמקדים בכתיבה אוטוביוגרפית, ובמאפייניה של האוטוביוגרפיה העברית, ונשענים על תיאוריות פמיניסטיות של מגדר ועל השיח התיאורטי על אוטוביוגרפיה.

קראו פחות
תמונה של ד"ר גילה וכמן

ד"ר גילה וכמן

חדר 5127. קבלה בתיאום מראש
02-5883526

קרא עוד
חוקרת מדרש ואגדה ומרצה באוניברסיטה העברית ובמכון שכטר למדעי היהדות. בעלת תואר דוקטור לפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית (2009). עבודת הדוקטור שלה עסקה בחיבור המכונה "מדרש חדש על התורה". מהדורתה לחיבור זה ראתה אור כספר בשנת 2013 במסגרת מפעל המדרש של מכון שכטר. לימדה ומלמדת כתיבה אקדמית, וכן קורסים כגון: "סוד הגן הנעלם - גן עדן במדרש", "גשם הקשב לנשים - על נשים ומים בספרות חז"ל", "נסים ונפלאות - על תפיסת הנס של חז"ל", "המפתח לבית המדרש - מקורותיו התלמודיים של עגנון" ועוד.

קראו פחות
תמונה של פרופ' אסתר חזון

פרופ' אסתר חזון

בניין רבין, חדר 2209. שעות קבלה: יום ד', 15:30-14:30
02-5883624

קרא עוד
תחומי המחקר וההוראה: מגילות מדבר יהודה, ספרות תקופת בית שני, תולדות התפילה, פרשנות קדומה מן המקרא ועד חז"ל. מנהלת מרכז אוריון לחקר כת מדבר יהודה והספרות הקרובה להן במכון מנדל למדעי היהדות. חברת מערכת של Dead Sea Discoveries, Enoch, Early Judaism & its Literature.

קראו פחות
תמונה של שגיב טובול

שגיב טובול

שעות קבלה: בתיאום מראש

קרא עוד
מתרגל ודוקטורנט בחוג לספרות עברית, במדור לספרות חדשה. מחקרו בעבודת הדוקטור עוסק ביצירתה של אורלי קסטל בלום מפרספקטיבה מרקסיסטית. מתרגל בקורס תיאוריות ספרותיות במאה ה-20.

קראו פחות
תמונה של פרופ' יהושע לוינסון

פרופ' יהושע לוינסון

בניין רבין, חדר 2201
שעות קבלה: בתיאום מראש
02-5880079

קרא עוד
מלמד את ספרות המדרש והאגדה בספרות חז"ל משלהי העת העתיקה. השלים את לימודיו בחוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים בהדרכתו של פרופ' יונה פרנקל. מחקריו מתמקדים בפואטיקה תיאורית, היסטורית ותרבותית של המדרש. ספרו הסיפור שלא סופר: אמנות הסיפור המקראי המורחב במדרשי חז"ל הופיע בשנת תשס"ה בהוצאת מאגנס ועוסק בפואטיקה של המקרא המשוכתב במדרש. ערך קובצי מחקרים על המדרש כמו מחקרים בתלמוד ובמדרש בהוצאת מוסד ביאליק, והגיון ליונה: היבטים חדשים בחקר ספרות המדרש, האגדה והפיוט בהוצאת מאגנס. בשנים האחרונות הוא חוקר סיפורי מסע בספרות חז"ל ותפיסת הסובייקט בהלכה ובאגדה.

קראו פחות
תמונה של ד"ר רונן סוניס

ד"ר רונן סוניס

מתרגם

קרא עוד
מתרגם וחוקר תרגום. מבכירי מתרגמי השירה לעברית. מתרגם מאנגלית, מרוסית ומשפות נוספות. עורך הספר נפלאתה, אנתולוגיה של שירה להט"בית, הוצאת חרגול ומודן, 2015 (בשיתוף עם דורי מנור).

קראו פחות
תמונה של תום קורי

תום קורי

שעות קבלה: בתיאום מראש

קרא עוד
מתרגל ותלמיד לתואר שני בספרות עברית. תחומי מחקר: סיפור העם העברי בימי הביניים, התגבשות הפרודיה העברית במרחב המוסלמי בימי הביניים המוקדמים.

קראו פחות
תמונה של אורי קינברג

אורי קינברג

קרא עוד
מתרגל ודוקטורנט בחוג לספרות עברית, במדור שירת ימי הביניים. עוסק בספרות החול העברית בספרד ובאיטליה. מחקרו בעבודת הדוקטור מתמקד באיטליה של המאה ה-15, ימי הרנסאנס האירופי, ובספרות העברית שנתחברה במהלכו: צומת מסועף שבין הדתי והחילוני, הישן והחדש, המיובא והמקומי.

קראו פחות